Komplet program for badminton, baseball, basketball, boksning, bordtennis, brydning og bueskydning ved de olympiske lege i Tokyo 2020.

Alle tider er angivet i lokal tid. Dansk tid trækkes syv timer fra (danske tider er angivet i kursiv).

Badminton

badmintonMusashino-skovens sportspalads, Chōfu

5 konkurrencer

10 konkurrencedage 25. juli - 3. august

172 badmintonspillere (86 herrer og 86 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 


 

 

 

 

 

Lodtrækning:

herresingle

38 spillere

1

lø 25. jul

:

:

gruppespil

 

2

sø 26. jul

:

:

gruppespil

 

3

ma 27. jul

:

:

gruppespil

 

4

ti 28. jul

:

:

gruppespil

 

5

on 29. jul

:

:

gruppespil

 

6

to 30. jul

17:00

10:00

1/8-finaler

 

8

lø 1. aug

09:00

02:00

kvartfinaler

 

9

sø 2. aug

13:00

06:00

semifinaler

 

10

ma 3. aug

20:00

13:00

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

damesingle

38 spillere

1

lø 25. jul

:

:

gruppespil

 

2

sø 26. jul

:

:

gruppespil

 

3

ma 27. jul

:

:

gruppespil

 

4

ti 28. jul

:

:

gruppespil

 

5

on 29. jul

:

:

gruppespil

 

6

to 30. jul

09:00

02:00

1/8-finaler

 

7

fr 31. jul

09:00

02:00

kvartfinaler

 

 

 

15:30

08:30

kvartfinaler

 

8

lø 1. aug

18:00

11:00

semifinaler

 

9

sø 2. aug

20:30

13:30

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

herredouble

16 par i 4 grupper

1

lø 25. jul

:

:

gruppespil

 

2

sø 26. jul

:

:

gruppespil

 

3

ma 27. jul

:

:

gruppespil

 

4

ti 28. jul

:

:

gruppespil

 

6

to 30. jul

09:00

02:00

kvartfinaler

 

7

fr 31. jul

15:30

08:30

semifinaler

 

8

lø 1. aug

18:00

11:00

bronzefinale

 

-

-

:

:

finale

 

damedouble

16 par i 4 grupper

1

lø 25. jul

:

:

gruppespil

 

2

sø 26. jul

:

:

gruppespil

 

3

ma 27. jul

:

:

gruppespil

 

4

on 28. jul

:

:

gruppespil

 

6

to 30. jul

17:00

10:00

kvartfinaler

 

8

lø 1. aug

09:00

02:00

semifinaler

 

10

ma 3. aug

13:00

06:00

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

mixeddouble

16 par i 4 grupper

1

lø 25. jul

:

:

gruppespil, 1. kamp

 

2

sø 26. jul

:

:

gruppespil, 2. kamp

 

3

ma 27. jul

:

:

gruppespil, 3. kamp

 

5

on 29. jul

09:00

02:00

kvartfinaler

 

6

to 30. jul

09:00

02:00

semifinaler

 

7

fr 31. jul

09:00

02:00

bronzefinale

 

 

 

15:30

08:30

finale

 

Baseball

baseballYokohama Stadion (30. juli - 8. aug) og Fukushima Azuma Baseballstadion (29. juli)

1 konkurrence

10 konkurrencedage 29. juli - 6. august og 8. august

144 baseballspillere (144 herrer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 

 

 

 

 

 

 

herrer

6 hold fordelt i to indledende puljer.

Alle fortsætter til slutkampene.

1

on 29. jul

12:00

05:00

gruppespil

(Fukushima)

2

to 30. jul

19:00

12:00

gruppespil

 

3

fr 31. jul

12:00

05:00

gruppespil

 

 

 

19:00

12:00

gruppespil

 

4

lø 1. aug

12:00

05:00

gruppespil

 

 

 

19:00

12:00

gruppespil

 

5

sø 2. aug

12:00

05:00

udskilning 1

A3 - B3, taberen ude

 

 

19:00

12:00

udskilning 2

A2 - B2

6

ma 3. aug

12:00

05:00

udskilning 3

A1 - B1

 

 

19:00

12:00

udskilning 4

vinder 1 - vinder 2

7

ti 4. aug

19:00

12:00

udskilning 5

taber 2 - taber 3, taberen ude

8

on 5. aug

12:00

05:00

udskilning 6

vinder 3 - vinder 4

 

 

19:00

12:00

udskilning 7

taber 4 - vinder 5

9

to 6. aug

19:00

12:00

udskilning 8

taber 6 - vinder 7

10

lø 8. aug

12:00

05:00

bronzefinale

taber 7 - taber 8

 

 

19:00

12:00

finale

vinder 6 - vinder 8

Basketball

basketballSaitama Superarena

2 konkurrencer

15 konkurrencedage 26. juli - 9. august

288 basketballspillere (144 herrer og 144 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 

 

Lodtrækning:

herrer

12 hold fordelt i tre indledende puljer.

De otte bedste fortsætter til kvartfinalerne.

1

sø 26. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

2

ma 27. jul

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

4

on 29. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

5

to 30. jul

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

7

lø 1. aug

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

8

sø 2. aug

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

10

ti 4. aug

10:00

03:00

kvartfinale

 

 

 

13:40

06:40

kvartfinale

 

 

 

17:20

10:20

kvartfinale

 

 

 

21:00

14:00

kvartfinale

 

12

to 6. aug

13:15

06:15

semifinale

 

 

 

20:00

13:00

semifinale

 

14

lø 8. aug

11:30

04:30

finale

 

 

 

20:00

13:00

bronzefinale

 

damer

12 hold fordelt i tre indledende puljer.

De otte bedste fortsætter til kvartfinalerne.

2

ma 27. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

3

ti 28. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

5

to 30. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

6

fr 31. jul

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

8

sø 2. aug

10:00

06:40

gruppespil

 

 

 

21:00

10:20

gruppespil

 

9

ma 3. aug

10:00

03:00

gruppespil

 

 

 

13:40

06:40

gruppespil

 

 

 

17:20

10:20

gruppespil

 

 

 

21:00

14:00

gruppespil

 

11

on 5. aug

10:00

03:00

kvartfinale

 

 

 

13:40

06:40

kvartfinale

 

 

 

17:20

10:20

kvartfinale

 

 

 

21:00

14:00

kvartfinale

 

13

fr 7. aug

13:15

06:15

semifinale

 

 

 

20:00

13:00

semifinale

 

14

lø 8. aug

16:00

09:00

bronzefinale

 

15

sø 9. aug

11:30

04:15

finale

 

Basketball, 3x3

basketball3x3Aomi Urban Sportsanlæg

2 konkurrencer

5 konkurrencedage 25. - 29. juli

64 basketballspillere (32 herrer og 32 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herrer

8 hold i gruppespil (alle mod alle) - de seks bedste fortsætter i turneringen.

1

lø 25. jul

10:15

03:15

gruppespil

1. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

1. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

2. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

2. runde, 2 kampe

2

sø 26. jul

10:15

03:15

gruppespil

3. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

3. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

4. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

4. runde, 2 kampe

3

ma 27. jul

10:15

03:15

gruppespil

5. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

5. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

6. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

6. runde, 2 kampe

4

ti 28. jul

13:30

06:30

gruppespil

7. runde, 2 kampe

 

 

17:00

10:00

gruppespil

7. runde, 2 kampe

 

 

20:30

13:30

kvartfinaler

2 kampe (nr 3 - 6) (nr 4 - 5)

5

on 29. jul

17:00

10:00

semifinaler

 

 

 

20:45

13:45

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

damer

8 hold i gruppespil (alle mod alle) - de seks bedste fortsætter i turneringen.

1

lø 25. jul

10:15

03:15

gruppespil

1. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

1. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

2. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

2. runde, 2 kampe

2

sø 26. jul

10:15

03:15

gruppespil

3. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

3. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

4. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

4. runde, 2 kampe

3

ma 27. jul

10:15

03:15

gruppespil

5. runde, 2 kampe

 

 

14:00

07:00

gruppespil

5. runde, 2 kampe

 

 

17:30

10:30

gruppespil

6. runde, 2 kampe

 

 

21:00

14:00

gruppespil

6. runde, 2 kampe

4

ti 28. jul

13:30

06:30

gruppespil

7. runde, 2 kampe

 

 

17:00

10:00

gruppespil

7. runde, 2 kampe

 

 

20:30

13:30

kvartfinaler

2 kampe (nr 3 - 6) (nr 4 - 5)

5

on 29. jul

17:00

10:00

semifinaler

 

 

 

20:45

13:45

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

Boksning

boksningRyōgoku Kokugikan

13 konkurrencer

15 konkurrencedage 25. juli - 2. august og 4. - 9. august

286 boksere (186 herrer og 100 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 

 

Der uddeles to bronzemedaljer i hver konkurrence.

lodtrækning:

fluevægt (H)

28 boksere

5

on 29. jul

13:00

06:00

1/16-finaler

6 kampe

 

 

19:00

12:00

1/16-finaler

6 kampe

8

lø 1. aug

11:45

04:45

1/8-finaler

4 kampe

 

 

17:45

10:45

1/8-finaler

4 kampe

10

ti 4. aug

11:00

04:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:00

10:00

kvartfinaler

2 kampe

12

to 6. aug

14:30

07:30

semifinaler

 

14

lø 8. aug

14:00

07:00

finale

 

fjervægt (H)

28 boksere

3

ma 27. jul

12:00

05:00

1/16-finaler

6 kampe

 

 

18:00

11:00

1/16-finaler

6 kampe

6

to 30. jul

12:00

05:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

18:00

11:00

1/8-finaler

4 kampe

9

sø 2. aug

11:30

04:30

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:30

10:30

kvartfinaler

2 kampe

10

ti 4. aug

11:30

04:30

semifinale

 

 

 

18:00

11:00

semifinale

 

12

to 6. aug

15:30

08:30

finale

 

letvægt (H)

28 boksere

4

ti 28. aug

12:00

05:00

1/16-finaler

6 kampe

 

 

18:00

11:00

1/16-finaler

6 kampe

8

lø 1. aug

12:45

05:45

1/8-finaler

4 kampe

 

 

18:45

11:45

1/8-finaler

4 kampe

10

ti 4. aug

11:45

04:45

kvartfinaler

2 kampe

 

 

18:15

11:15

kvartfinaler

2 kampe

13

fr 7. aug

14:30

07:30

semifinaler

 

15

sø 9. aug

15:00

08:00

finale

 

weltervægt (H)

24 boksere

1

lø 25. jul

11:30

04:30

1/16-finaler

4 kampe

 

 

17:30

10:30

1/16-finaler

4 kampe

3

ma 27. jul

13:30

06:30

1/8-finaler

4 kampe

 

 

19:30

12:30

1/8-finaler

4 kampe

7

fr 31. jul

12:30

05:30

kvartfinaler

2 kampe

 

 

18:30

11:30

kvartfinaler

2 kampe

9

sø 2. aug

12:00

05:00

semifinale

 

 

 

18:00

11:00

semifinale

 

10

ti 4. aug

19:00

12:00

finale

 

mellemvægt (H)

24 boksere

2

sø 26. jul

12:30

05:30

1/16-finaler

4 kampe

 

 

18:30

11:30

1/16-finaler

4 kampe

6

to 30. jul

13:00

06:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

19:00

12:00

1/8-finaler

4 kampe

9

sø 2. aug

12:15

05:15

kvartfinaler

2 kampe

 

 

18:15

11:15

kvartfinaler

2 kampe

12

to 6. aug

15:00

08:00

semifinaler

 

14

lø 8. aug

14:30

07:30

finale

 

letsværvægt (H)

22 boksere

1

lø 25. jul

12:30

05:30

1/16-finaler

3 kampe

 

 

18:30

11:30

1/16-finaler

3 kampe

4

ti 28. jul

13:30

06:30

1/8-finaler

4 kampe

 

 

19:30

12:30

1/8-finaler

4 kampe

7

fr 31. jul

13:00

06:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

19:00

12:00

kvartfinaler

2 kampe

9

sø 2. aug

12:45

05:45

semifinale

 

 

 

18:45

11:45

semifinale

 

11

on 5. aug

15:30

08:30

finale

 

sværvægt (H)

16 boksere

1

lø 25. jul

13:15

06:15

1/8-finaler

4 kampe

 

 

19:15

12:15

1/8-finaler

4 kampe

7

fr 31. jul

13:30

06:30

kvartfinaler

2 kampe

 

 

19:30

12:30

kvartfinaler

2 kampe

10

ti 4. aug

12:15

05:15

semifinale

 

 

 

18:45

11:45

semifinale

 

13

fr 7. aug

15:00

08:00

finale

 

supersværvægt (H)

16 boksere

2

sø 26. jul

13:30

06:30

1/8-finaler

4 kampe

 

 

19:30

12:30

1/8-finaler

4 kampe

9

sø 2. aug

13:00

06:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

19:00

12:00

kvartfinaler

2 kampe

11

on 5. aug

15:00

08:00

semifinaler

 

15

sø 9. aug

15:30

08:30

finale

 

fluevægt (D)

26 boksere

2

sø 26. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

5 kampe

 

 

17:00

10:00

1/16-finaler

5 kampe

6

to 30. jul

11:00

04:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

17:00

10:00

1/8-finaler

4 kampe

9

sø 2. aug

11:00

04:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:00

10:00

kvartfinaler

2 kampe

11

on 5. aug

14:00

07:00

semifinaler

 

14

lø 8. aug

15:00

08:00

finale

 

fjervægt (D)

20 boksere

1

lø 25. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

2 kampe

 

 

17:00

10:00

1/16-finaler

2 kampe

3

ma 27. jul

11:00

04:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

17:00

10:00

1/8-finaler

4 kampe

5

on 29. jul

11:00

04:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:00

10:00

kvartfinaler

2 kampe

8

lø 1. aug

11:00

04:00

semifinale

 

 

 

17:00

10:00

semifinale

 

10

ti 4. aug

13:00

06:00

finale

 

letvægt (D)

20 boksere

5

on 29. jul

11:30

04:30

1/16-finaler

2 kampe

 

 

17:30

10:30

1/16-finaler

2 kampe

7

fr 31. jul

11:00

04:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

17:00

10:00

1/8-finaler

4 kampe

10

ti 4. aug

12:30

05:30

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:00

10:00

kvartfinaler

2 kampe

12

to 6. aug

14:00

07:00

semifinaler

 

15

sø 9. aug

14:00

07:00

finale

 

weltervægt (D)

18 boksere

2

sø 26. jul

12:15

05:15

1/16-finale

1 kamp

 

 

18:15

11:15

1/16-finale

1 kamp

4

ti 28. jul

11:00

04:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

17:00

10:00

1/8-finaler

4 kampe

7

fr 31. jul

12:00

05:00

kvartfinaler

4 kampe

 

 

18:00

11:00

kvartfinaler

4 kampe

11

on 5. aug

14:30

07:30

semifinaler

 

14

lø 14. aug

15:30

08:30

finale

 

mellemvægt (D)

16 boksere

5

on 29. jul

12:00

05:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

18:00

11:00

1/8-finaler

4 kampe

8

lø 1. aug

11:15

04:15

kvartfinaler

2 kampe

 

 

17:15

10:15

kvartfinaler

2 kampe

13

fr 7. aug

14:00

07:00

semifinaler

 

15

sø 9. aug

14:30

07:30

finale

 

Bordtennis

bordtennisTōkyō Taiikukan (Tokyo Metropolitan Gymnasium)

5 konkurrencer

13 konkurrencedage 25. - 31. juli og 2.  - 7. august

172 bordtennisspillere (86 herrer og 86 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 


 

 

Lodtrækning:

herresingle

70 spillere

Kvalifikationen reducerer feltet til 64 spillere. Spillerne seeded 17-32 indtræder i 2. runde og spillerne seeded 1-16 indtræder i 1/16-finalerne.

1

lø 25. jul

09:00

02:00

kvalifikation

max 6 kampe

 

 

14:15

07:15

1. runde

8 kampe

 

 

19:30

12:30

1. runde

8 kampe

2

sø 26. jul

:

:

2. runde

16 kampe

3

ma 27. jul

:

:

1/16-finaler

 

4

ti 28. jul

:

:

1/8-finaler

 

5

on 29. jul

12:00

05:00

kvartfinale

1 kamp

-

-

17:00

10:00

kvartfinale

1 kamp

-

-

20:00

13:00

kvartfinaler

2 kampe

6

to 30. jul

15:00

08:00

semifinaler

 

7

fr 31. jul

20:00

13:00

bronzefinale

 

 

 

21:00

14:00

finale

 

damesingle

70 spillere
Kvalifikationen reducerer feltet til 64 spillere. Spillerne seeded 17-32 indtræder i 2. runde og spillerne seeded 1-16 indtræder i 1/16-finalerne.

1

lø 25. jul

09:00

02:00

kvalifikation

max 6 kampe

 

 

14:15

07:15

1. runde

8 kampe

 

 

19:30

12:30

1. runde

8 kampe

2

sø 26. jul

:

:

2. runde

16 kampe

3

ma 27. jul

:

:

1/16-finaler

 

4

ti 28. jul

:

:

1/8-finaler

 

5

on 29. jul

10:00

03:00

kvartfinaler

2 kampe

 

 

15:00

08:00

kvartfinaler

2 kampe

6

to 30. jul

11:00

04:00

semifinaler

 

 

 

20:00

13:00

bronzefinale

 

 

 

21:00

14:00

finale

 

mixeddouble

16 par

1

lø 25. jul

09:00

02:00

1/8-finaler

 

2

sø 26. jul

10:00

03:00

kvartfinaler

 

 

 

20:00

13:00

semifinaler

 

3

ma 27. jul

20:00

13:00

bronzefinale

 

 

 

21:00

14:00

finale

 

hold (H)

16 hold

8

sø 2. aug

10:00

03:00

1/8-finaler

2 kampe

 

 

14:30

07:30

1/8-finaler

2 kampe

 

 

19:30

12:30

1/8-finaler

2 kampe

9

ma 3. aug

10:00

03:00

1/8-finaler

2 kampe

 

 

14:30

07:30

kvartfinale

 

 

 

19:30

12:30

kvartfinale

 

10

ti 4. aug

10:00

03:00

kvartfinale

 

 

 

14:30

07:30

kvartfinale

 

11

on 5. aug

14:30

07:30

semifinale

 

 

 

19:30

12:30

semifinale

 

13

fr 7. aug

11:00

04:00

bronzefinale

 

 

 

19:30

12:30

finale

 

hold (D)

16 hold

8

sø 2. aug

10:00

03:00

1/8-finaler

2 kampe

 

 

14:30

07:30

1/8-finaler

2 kampe

 

 

19:30

12:30

1/8-finaler

2 kampe

9

ma 3. aug

10:00

03:00

1/8-finaler

2 kampe

 


14:30

07:30

kvartfinale

 

 


19:30

07:30

kvartfinale

 

10

ti 4. aug

10:00

03:00

kvartfinale

 

 


14:30

07:30

kvartfinale

 

 

 

19:30

12:30

semifinale

 

11

on 5. aug

10:00

03:00

semifinale

 

12

to 6. aug

11:00

04:00

bronzefinale

 

 

 

19:30

12:30

finale

 

Brydning

brydningMakuhari Messe

18 konkurrencer

7 konkurrencedage 2. - 8. august

288 brydere (192 herrer og 96 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9

 

 

 

 

 

 

 

 


 

I hver konkurrence kæmper taberne til de to finalister i en opsamlingsturnering om to bronzemedaljer.

græsk-romersk stil, 60 kg (H)

16 brydere

1

sø 2. aug

11:00

04:00

1/8-finaler

 

 

 

12:20

05:20

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

2

ma 3. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

græsk-romersk stil, 67 kg (H)

16 brydere

3

ti 4. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

4

on 5. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

græsk-romersk stil, 77 kg (H)

16 brydere

2

ma 3. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

3

ti 4. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

græsk-romersk stil, 87 kg (H)

16 brydere

3

ti 4. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

4

on 5. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

græsk-romersk stil, 97 kg (H)

16 brydere

2

ma 3. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

3

ti 4. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

11:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

græsk-romersk stil, 130 kg (H)

16 brydere

1

sø 2. aug

11:00

04:00

1/8-finaler

 

 

 

12:20

05:20

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

2

ma 3. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 57 kg (H)

16 brydere

4

on 5. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

5

to 6. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 65 kg (H)

16 brydere

6

fr 7. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

7

lø 8. aug

18:45

11:45

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 74 kg (H)

16 brydere

5

to 6. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

6

fr 7. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 86 kg (H)

16 brydere

4

on 5. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

5

to 6. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 97 kg (H)

16 brydere

6

fr 7. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

7

lø 8. aug

18:45

11:45

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 125 kg (H)

16 brydere

5

to 6. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

6

fr 7. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 50 kg (D)

16 brydere

6

fr 7. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

7

lø 8. aug

18:45

11:45

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 53 kg (D)

16 brydere

5

to 6. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

6

fr 7. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 57 kg (D)

16 brydere

4

on 5. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

5

to 6. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 62 kg (D)

16 brydere

3

ti 4. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

4

on 5. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 68 kg (D)

16 brydere

2

ma 3. aug

11:30

04:30

1/8-finaler

 

 

 

12:50

05:50

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

3

ti 4. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

fristil, 76 kg (D)

16 brydere

1

sø 2. aug

11:00

04:00

1/8-finaler

 

 

 

12:20

05:20

kvartfinaler

 

 

 

18:15

11:15

semifinaler

 

2

ma 3. aug

11:00

04:00

opsamling

2 kampe

 

 

19:30

12:30

bronzefinaler

2 kampe

 

 

:

:

finale

 

Bueskydning

bueskydningYumenoshima Kōen

5 konkurrencer

9 konkurrencedage 24. juli - 1. august

128 bueskytter (64 herrer og 64 damer)

24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9



 




  

 

herrer, individuelt

64 bueskytter

1

fr 24. jul

13:00

06:00

ranking runde

 

5

ti 28. jul

09:30-13:55

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-19:55

09:00

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

6

on 29. jul

09:30-13:55

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-18:40

09:00

1/32 og 1/16-finaler

4 + 2 kampe

7

to 30. jul

09:30-13:25

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-18:40

09:00

1/32 og 1/16-finaler

4 + 2 kampe

9

lø 1. aug

09:30

02:30

1/8-finaler

 

 

 

14:45

07:45

kvartfinaler

 

 

 

15:45

08:45

semifinaler

 

 

 

:

:

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

damer, individuelt

64 bueskytter

1

fr 24. jul

09:00

02:00

ranking runde

 

5

ti 28. jul

09:30-13:55

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-19:55

09:00

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

6

on 29. jul

09:30-13:55

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-18:40

09:00

1/32 og 1/16-finaler

4 + 2 kampe

7

to 30. jul

09:30-13:25

02:30

1/32 og 1/16-finaler

6 + 3 kampe

 

 

16:00-18:40

09:00

1/32 og 1/16-finaler

4 + 2 kampe

8

fr 31. jul

09:30

02:30

1/8-finaler

 

 

 

14:45

07:45

kvartfinaler

 

 

 

15:45

08:45

semifinaler

 

 

 

:

:

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

hold (H)

12 hold a 3 bueskytter

1

fr 24. jul

13:00

06:00

ranking runde

 

4

ma 27. jul

09:30

02:30

1/8-finaler

4 kampe

 

 

13:45

06:45

kvartfinaler

 

 

 

:

:

semifinaler

 

 

 

:

:

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

hold (D)

12 hold a 3 bueskytter

1

fr 24. jul

09:00

02:00

ranking runde

 

3

sø 26. jul

09:30

02:30

1/8-finaler

4 kampe

 

 

13:45

06:45

kvartfinaler

 

 

 

:

:

semifinaler

 

 

 

:

:

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

mixed hold

1

fr 24. jul

09:00/13:00

02:00

ranking runde

16 bedste par videre til 1/8-finaler

2

lø 25. jul

09:30

02:30

1/8-finaler

 

 

 

14:15

07:15

kvartfinaler

 

 

 

:

:

semifinaler

 

 

 

:

:

bronzefinale

 

 

 

:

:

finale

 

siden er lavet af Morten Jensen, juli 2018 - senest opdateret 1. august 2019