Komplet program for golf, gymnastik, hockey, håndbold og judo ved de olympiske lege i Tokyo 2021.

Alle tider er angivet i lokal tid. Dansk tid trækkes syv timer fra (vist i kursiv).

OBS! - nedenstående er det nye program for 2021.

Golf DEN

golf Kasumigaseki Country Club

2 konkurrencer

8 konkurrencedage 29. juli - 1. august og 4. - 7. august 2021

120 golfspillere (60 herrer og 60 damer)

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

slagspil (H) DEN

60 golfspillere

1

to 29. jul

07:30 - 16:00

00:30

1. runde

 

2

fr 30. jul

07:30 - 16:00

00:30

2. runde

 

3

lø 31. jul

07:30 - 16:00

00:30

3. runde

 

4

sø 1. aug

07:30 - 16:00

00:30

4. runde

 

slagspil (D) DEN

60 golfspillere

5

on 4. aug

07:30 - 16:00

00:30

1. runde

 

6

to 5. aug

07:30 - 16:00

00:30

2. runde

 

7

fr 6. aug

07:30 - 16:00

00:30

3. runde

 

8

lø 7. aug

07:30 - 16:00

00:30

4. runde

ny tid: 06:30

Gymnastik, idrætsgymnastik

gymnastikDet Olympiske Gymnastikcenter

14 konkurrencer

9 konkurrencedage 24. - 29. juli og 1. - 3. august 2021

196 gymnaster (98 herrer og 98 damer)

Lodtrækning: 30. juni 2021

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 


 

 

 

 

hold (H)

12 hold a fire gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

ESP, CHN, ROC, UKR

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

BRA, GBR, JPN, SUI

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

GER, KOR, TPE, USA

3

ma 26. jul

19:00

12:00

finale

 

individuel mangekamp (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

5

on 28. jul

19:15

12:15

finale

24 gymnaster

gulvøvelser (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

7

sø 1. aug

17:00

10:00

finale

8 gymnaster

bensving (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

7

sø 1. aug

18:41

11:41

finale

8 gymnaster

ringe (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

8

ma 2. aug

17:00

10:00

finale

8 gymnaster

spring over hest (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

8

ma 2. aug

18:51

11:51

finale

8 gymnaster

barre (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

9

ti 3. aug

17:00

10:00

finale

8 gymnaster

reck (H)

98 gymnaster

1

lø 24. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

 

 

 

14:30

07:30

kvalifikation, gr 2

 

 

 

19:30

12:30

kvalifikation, gr 3

 

9

ti 3. aug

18:39

11:39

finale

8 gymnaster

hold (D)

12 hold a fire gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1

ITA, JPN

 

 

11:55

04:55

kvalifikation, gr 2

CHN, GBR, ROC

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3

NED, USA

 

 

17:05

10:05

kvalifikation, gr 4

CAN, ESP, FRA

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

BEL, GER

4

ti 27. jul

19:45

12:45

finale

 

individuel mangekamp (D)

98 gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1/2

 

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3/4

 

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

 

6

to 29. jul

19:50

12:50

finale

24 gymnaster

spring over hest (D)

98 gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1/2

 

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3/4

 

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

 

7

sø 1. aug

17:52

10:52

finale

8 gymnaster

forskudt barre (D)

98 gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1/2

 

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3/4

 

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

 

7

sø 1. aug

19:24

12:24

finale

8 gymnaster

balancebom (D)

98 gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1/2

 

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3/4

 

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

 

9

ti 3. aug

17:50

10:50

finale

8 gymnaster

øvelser på gulv (D)

98 gymnaster

2

sø 25. jul

10:00

03:00

kvalifikation, gr 1/2

 

 

 

15:10

08:10

kvalifikation, gr 3/4

 

 

 

20:20

13:20

kvalifikation, gr 5

 

8

ma 2. aug

17:57

10:57

finale

8 gymnaster

Gymnastik, rytmisk

rytmiskDet Olympiske Gymnastikcenter

2 konkurrencer

3 konkurrencedage 6. - 8. august 2021

96 gymnaster (96 damer)

Lodtrækning: 30. juni 2021

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

individuelt (D)

26 gymnaster - 10 fortsætter til finalen

1

fr 6. aug

10:20

03:20

kvalifikation

1. rotation (tøndebånd, bold)

 

 

11:50

04:50

kvalifikation

2. rotation (tøndebånd, bold)

 

 

14:50

07:50

kvalifikation

3. rotation (køller, vimpel)

 

 

16:20

09:20

kvalifikation

4. rotation (køller, vimpel)

2

lø 7. aug

15:20

08:20

finale

tøndebånd

 

 

15:53

08:53

finale

bold

 

 

16:31

09:31

finale

køller

 

 

17:04

10:04

finale

vimpel

gruppe (D)

14 grupper a 5 gymnaster - 8 grupper fortsætter til finalen

2

lø 7. aug

10:00

03:00

kvalifikation

1. øvelse (5 bolde)

 

 

11:30

04:20

kvalifikation

2. øvelse (3 tøndebånd og 2 sæt køller)

3

sø 8. aug

11:00

04:00

finale

1. øvelse (5 bolde)

 

 

11:50

04:50

finale

2. øvelse (3 tøndebånd og 2 sæt køller)

Gymnastik, trampolin

trampolinDet Olympiske Gymnastikcenter

2 konkurrencer

2 konkurrencedage 30. - 31. juli 2021

32 trampolinspringere (16 herrer og 16 damer)

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herrer

16 trampolinspringere

2

lø 31. jul

13:00

06:00

kvalifikation

 

 

 

14:50

07:50

finale

8 deltagere

damer

16 trampolinspringere

1

fr 30. jul

13:00

06:00

kvalifikation

 

 

 

14:50

07:50

finale

8 deltagere

Hockey

hockeyOi Hockeystadion (2 baner)

2 konkurrencer

14 konkurrencedage 24. juli - 6. august 2021

384 hockeyspillere (192 herrer og 192 damer)

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 

herrer

12 hold fordelt i to indledende grupper.

De fire bedste fra hver gruppe fortsætter til kvartfinalerne.

1

lø 24. jul

09:30

02:30

gr A JPN - AUS

 

 

 

10:00

03:00

gr A NZL - IND

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr B NED - BEL

 

 

 

12:15

05:15

gr A ARG - ESP

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr B GBR - RSA

 

 

 

19:00

12:00

gr B CAN - GER

bane 2

2

sø 25. jul

18:30

11:30

gr A IND - AUS

 

 

 

19:00

12:00

gr A JPN - ARG

bane 2

 

 

20:45

13:45

gr A ESP - NZL

 

 

 

21:15

14:15

gr B RSA - NED

bane 2

3

ma 26. jul

09:30

02:30

gr B GER - BEL

 

 

 

11:45

04:45

gr B GBR - CAN

 

4

ti 27. jul

09:30

02:30

gr A ARG - AUS

 

 

 

10:00

03:00

gr A IND - ESP

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr A JPN - NZL

 

 

 

12:15

05:15

gr B GER - GBR

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr B BEL - RSA

 

 

 

20:45

13:45

gr B NED - CAN

 

5

on 28. jul

20:45

13:45

gr A JPN - ESP

 

 

 

21:15

14:15

gr A AUS - NZL

bane 2

6

to 29. jul

09:30

02:30

gr A IND - ARG

 

 

 

10:00

03:00

gr B BEL - CAN

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr B RSA- GER

 

 

 

12:15

05:15

gr B NED - GBR

bane 2

7

fr 30. jul

10:00

03:00

gr A AUS - ESP

bane 2

 

 

12:15

05:15

gr B CAN - RSA

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr A JPN - IND

 

 

 

19:00

12:00

gr A ARG - NZL

bane 2

 

 

20:45

13:45

gr B GER - NED

 

 

 

21:15

14:15

gr B BEL - GBR

bane 2

9

sø 1. aug

09:30

02:30

kvartfinale

 

 

 

12:00

05:00

kvartfinale

 

 

 

18:30

11:30

kvartfinale

 

 

 

21:00

14:00

kvartfinale

 

11

ti 3. aug

10:30

03:30

semifinale

 

 

 

19:00

12:00

semifinale

 

13

to 5. aug

10:30

03:30

bronzefinale

 

 

 

19:00

12:00

finale

 

damer

12 hold fordelt i to indledende grupper.

De fire bedste fra hver gruppe fortsætter til kvartfinalerne.

1

lø 24. jul

20:45

13:45

gr A NED - IND

 

 

 

21:15

14:15

gr A IRL - RSA

bane 2

2

sø 25. jul

09:30

02:30

gr A GBR - GER

 

 

 

10:00

03:00

gr B AUS - ESP

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr B JPN - CHN

 

 

 

12:15

05:15

gr B NZL - ARG

bane 2

3

ma 26. jul

10:00

03:00

gr A NED - IRL

bane 2

 

 

12:15

05:15

gr B AUS - CHN

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr A RSA - GBR

 

 

 

19:00

12:00

gr B ARG - ESP

bane 2

 

 

20:45

13:45

gr B JPN - NZL

 

 

 

21:15

14:15

gr A GER - IND

bane 2

5

on 28. jul

09:30

02:30

gr A NED - RSA

 

 

 

10:00

03:00

gr A GBR - IND

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr B NZL - ESP

 

 

 

12:15

05:15

gr A GER - IRL

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr B JPN - AUS

 

 

 

19:00

12:00

gr B ARG - CHN 

bane 2

6

to 29. jul

18:30

11:30

gr B ESP - CHN

 

 

 

19:00

12:00

gr A GBR - NED

bane 2

 

 

20:45

13:45

gr B JPN - ARG

 

 

 

21:15

14:15

gr B NZL - AUS

bane 2

7

fr 30. jul

09:30

02:30

gr A RSA - GER

 

 

 

11:45

04:45

gr A IRL - IND

 

8

lø 31. jul

09:30

02:30

gr B CHN - NZL

 

 

 

10:00

03:00

gr B JPN - ESP

bane 2

 

 

11:45

04:45

gr B ARG - AUS

 

 

 

12:15

05:15

gr A IND - RSA

bane 2

 

 

18:30

11:30

gr A GER - NED

 

 

 

20:45

13:45

gr A IRL - GBR

 

10

ma 2. aug

09:30

02:30

kvartfinale

 

 

 

12:00

05:00

kvartfinale

 

 

 

18:30

11:30

kvartfinale

 

 

 

21:00

14:00

kvartfinale

 

12

on 4. aug

10:30

03:30

semifinale

 

 

 

19:00

12:00

semifinale

 

14

fr 6. aug

10:30

03:30

bronzefinale

 

 

 

19:00

12:00

finale

 

Håndbold DEN

håndboldKokuritsu Yoyogi Kyōgijō

2 konkurrencer

16 konkurrencedage 24. juli - 8. august 2021

336 håndboldspillere (168 herrer og 168 damer)

Lodtrækning: 1. april 2021 (SUI)

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

herrer DEN

12 hold fordelt i to indledende puljer.

De fire bedste fra hver pulje fortsætter til kvartfinalerne.

1

lø 24. jul

09:00

02:00

gr A NOR - BRA

 

 

 

11:00

04:00

gr A FRA - ARG

 

 

 

14:15

07:15

gr B SWE - BRN

 

 

 

16:15

09:15

gr A GER - ESP

 

 

 

19:30

12:30

gr B POR - EGY

 

 

 

21:30

14:30

gr B DEN - JPN

 

3

ma 26. jul

09:00

02:00

gr A BRA - FRA

 

 

 

11:00

04:00

gr A ARG - GER

 

 

 

14:15

07:15

gr B EGY - DEN

 

 

 

16:15

09:15

gr A ESP - NOR

 

 

 

19:30

12:30

gr B BRN - POR

 

 

 

21:30

14:30

gr B JPN - SWE

 

5

on 28. jul

09:00

02:00

gr B DEN - BRN

 

 

 

11:00

04:00

gr B SWE - POR 

 

 

 

14:15

07:15

gr B JPN - EGY

 

 

 

16:15

09:15

gr A NOR - ARG

 

 

 

19:30

12:30

gr A BRA - ESP

 

 

 

21:30

14:30

gr A FRA - GER

 

7

fr 30. jul

09:00

02:00

gr A ARG - BRA

 

 

 

11:00

04:00

gr B BRN - JPN

 

 

 

14:15

07:15

gr A FRA - ESP

 

 

 

16:15

09:15

gr B SWE - EGY

 

 

 

19:30

12:30

gr B POR - DEN

 

 

 

21:30

14:30

gr A GER - NOR

 

9

sø 1. aug

09:00

02:00

gr B POR - JPN

 

 

 

11:00

04:00

gr B EGY - BRN

 

 

 

14:15

07:15

gr A ESP - ARG

 

 

 

16:15

09:15

gr A NOR - FRA

 

 

 

19:30

12:30

gr A GER - BRA

 

 

 

21:30

14:30

gr B DEN - SWE

 

11

ti 3. aug

09:30

02:30

kvartfinale 1

 

 

 

13:15

06:15

kvartfinale 2

 

 

 

17:00

10:00

kvartfinale 3

 

 

 

20:45

13:45

kvartfinale 4

 

13

to 5. aug

17:00

10:00

semifinale 1

 

 

 

21:00

14:00

semifinale 2

 

15

lø 7. aug

17:00

10:00

bronzefinale

 

 

 

21:00

14:00

finale

 

damer

12 hold fordelt i to indledende puljer.

De fire bedste fra hver pulje fortsætter til kvartfinalerne.

2

sø 25. jul

09:00

02:00

gr A NED - JPN

 

 

 

11:00

04:00

gr B ROC - BRA

 

 

 

14:15

07:15

gr A MNE - ANG

 

 

 

16:15

09:15

gr A NOR - KOR

 

 

 

19:30

12:30

gr B ESP - SWE

 

 

 

21:30

14:30

gr B HUN - FRA

 

4

ti 27. jul

09:00

02:00

gr A JPN - MNE

 

 

 

11:00

04:00

gr B BRA - HUN

 

 

 

14:15

07:15

gr B SWE - ROC

 

 

 

16:15

09:15

gr A KOR - NED

 

 

 

19:30

12:30

gr A ANG - NOR

 

 

 

21:30

14:30

gr B FRA - ESP

 

6

to 29. jul

09:00

02:00

gr A NED - ANG

 

 

 

11:00

04:00

gr B ESP - BRA

 

 

 

14:15

07:15

gr A JPN - KOR

 

 

 

16:15

09:15

gr A MNE - NOR

 

 

 

19:30

12:30

gr B HUN - ROC

 

 

 

21:30

14:30

gr B SWE - FRA

 

8

lø 31. jul

09:00

02:00

gr A ANG - JPN

 

 

 

11:00

04:00

gr A MNE - KOR

 

 

 

14:15

07:15

gr B ROC - FRA

 

 

 

16:15

09:15

gr B BRA - SWE

 

 

 

19:30

12:30

gr B HUN - ESP

 

 

 

21:30

14:30

gr A NOR - NED

 

10

ma 2. aug

09:00

02:00

gr A KOR - ANG

 

 

 

11:00

04:00

gr B FRA - BRA

 

 

 

14:15

07:15

gr B ESP - ROC

 

 

 

16:15

09:15

gr B HUN - SWE

 

 

 

19:30

12:30

gr A NED - MNE

 

 

 

21:30

14:30

gr A NOR - JPN

 

12

on 4. aug

09:30

02:30

kvartfinale 1

 

 

 

13:15

06:15

kvartfinale 2

 

 

 

17:00

10:00

kvartfinale 3

 

 

 

20:45

13:45

kvartfinale 4

 

14

fr 6. aug

17:00

10:00

semifinale 1

 

 

 

21:00

14:00

semifinale 2

 

16

sø 8. aug

11:00

04:00

bronzefinale

 

 

 

15:00

08:00

finale

 

Judo DEN

judoNippon Budōkan

15 konkurrencer

8 konkurrencedage 24. - 31. juli 2021

393 judoka (200 herrer og 193 damer)

Lodtrækning: 22. juli 2021

23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

 

 

 

 


 

 

 

 

I alle konkurrencer uddeles to bronzemedaljer.

60 kg (H)

23 judoka

1

lø 24. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:41

05:41

1/8-finaler

 

 

 

13:43

06:43

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

66 kg (H)

27 judoka

2

sø 25. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

73 kg (H)

36 judoka

3

ma 26. jul

11:00

04:00

1/32- og 1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

81 kg (H)

34 judoka

4

ti 27. jul

11:00

04:00

1/32- og 1/16-finaler

 

 

 

12:41

05:41

1/8-finaler

 

 

 

13:43

06:43

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

90 kg (H)

33 judoka

5

on 28. jul

11:00

04:00

1/32- og 1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

100 kg (H)

25 judoka

6

to 29. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

+ 100 kg (H)

22 judoka

7

fr 30. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:34

05:34

1/8-finaler

 

 

 

13:32

06:32

kvartfinaler

 

 

 

17:34

10:34

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:51

10:51

semifinaler

 

 

 

18:49

11:49

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

19:09

12:09

finale

 

48 kg (D)

28 judoka

1

lø 24. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:41

05:41

1/8-finaler

 

 

 

13:43

06:43

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

52 kg (D)

29 judoka

2

sø 25. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

57 kg (D)

25 judoka

3

ma 26. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

63 kg (D) DEN

32 judoka

4

ti 27. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:41

05:41

1/8-finaler

 

 

 

13:43

06:43

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

70 kg (D)

28 judoka

5

on 28. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

78 kg (D)

24 judoka

6

to 29. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:48

05:48

1/8-finaler

 

 

 

13:54

06:54

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

+ 78 kg (D)

27 judoka

7

fr 30. jul

11:00

04:00

1/16-finaler

 

 

 

12:34

05:34

1/8-finaler

 

 

 

13:32

06:32

kvartfinaler

 

 

 

17:00

10:00

opsamling

2 kampe (taberne i kvartfinalerne)

 

 

17:17

10:17

semifinaler

 

 

 

18:18

11:18

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:38

11:38

finale

 

hold

12 hold

8

lø 31. jul

11:00

04:00

1/8-finaler

4 kampe

 

 

11:25

04:25

kvartfinaler

 

 

 

13:20

06:20

opsamling

2 kampe (taberne af kvartfinalerne)

 

 

13:55

06:55

semifinaler

 

 

 

17:00

10:00

bronzefinaler

2 kampe (vinder opsamling - taber semi)

 

 

18:30

11:30

finale

 

siden er lavet af Morten Jensen, august 2018 - senest opdateret 6. august 2021